Tämä on viidessadas lähetys kanavalta Kirjatoukka ja Herra Kamera. Sen kunniaksi asianosaiset siemailivat hiukan samppanjaa ja suunnittelivat jotain seksikästä photo shoottia tyyliin Lulu Gainsbourg ja Mylène Jampanoi Blastille. No, ei tullut kuvia, tuli vatsatauti. Niin proosallisesti päättyi tämän bloggaripariskunnan merkittävä juhlapäivä. Mutta elämä jatkuu, ja blogi myös, sillä blogista on tullut tärkeä ja hauska osa elämää. Toivottavasti kuljette edelleen kanssamme!
Täältä löydät minut nykyään
Hae blogista
Blogiarkisto
Kategoriat
Avainsanat
15vuotta
Amsterdam
arkkitehtuuri
awards
Belgian Lempi
blogi
elokuvat
Hanko
Helsinki
hotellielämää
Kauppa
Kirjatoukka haastattelee
Koti
Kreikka
kukat
kulttuuri
kulttuuririennot
Kööpenhamina
Look like Lou
LOVE
Lukijoiden toivepostauksia
Luvussa juuri nyt
matkat
Meksiko
musiikki
mutsi
Pariisi
Politiikkaradio
Q&A
Ranska
ravintolat
reseptit
Shop
sisustus
studio
taide
Taiteilijaresidenssi
Tallinna
Turku
tyyli
Tästä innostuin tänään
Vieraskirjoittaja
Villa Le Menestrel
vinkit
Yhteistyö
juu, täällä seurataan! Olinkin juuri pistämässä muistutusta tuosta tärkeästä tapahtumasta, mutta tottakai huomasit sen itsekin 🙂 Onnea jatkolle! Ja parantumista
Onnea vain teille reippaille. Jos olisin yhtä reipas, olisin jo blogini puolivälissä:). Meilläkin on muuten yökätty. Puoli perhettä menneenä viikkona allekirjoittanut mukaan lukien. Katsotaan onko seuraavan puolen vuoro tulevana? Toivottavasti ei, sillä täällä on menossa Uhrijuhla, jonka johdosta koululaiset lomailee keskiviikkoon asti.
Onnea! Mä olen roikkunut matkassa mukana vasta hetkisen, mutta toivottavasti nään ne seuraavat 500.
Mä oon ihan teidän fani :)!
ja ps. vieressä makaa myös yökkäilijä…kelle nalli seuraavaksi napsahtaa…
Kiitos onnitteluista ystävät! Ja ihmeellistä, vatsatauti voi siis tarttua blogista toiseen 🙂 Toivotaan terveitä päiviä, meille kaikille!